استعدادیابی در ورزش؛ تأثیر بیومتریک در استعداد

استعدادیابی در ورزش؛ در این مقاله آموزشی به تأثیر بیومتریک در استعداد ورزشی خواهم پرداخت. با من همراه شوید!

از همین نویسنده بخوانید: کلیستنیکس چیست؟

آنالیز داده‌ها در ورزش

لیگ‌های بزرگ ورزشی سالهاست که از داده‌ها و آنالیز آن‌ها برای بهبود عملکرد ورزشی ، روش‌های تمرین ، بازیابی و درگیری هواداران استفاده می‌کنند. اما با پیشرفت و همه‌گیر شدن فناوری‌های ردیابی این ورزشکاران ، آن‌ها فرصت‌هایی را ایجاد می‌کنند تا با روش‌های جدید با داده های بیولوژیکی ارتباط برقرار کنند.

در روز گذشته SportTechie PRO DAY با محوریت ردیابی ورزشکاران ، کارشناسان وضعیت بیومتریک را ارزیابی کردند و بهترین پیش بینی خود را در مورد مکان صنعت ارائه دادند ، از جمله توانایی کسب درآمد از این داده ها در آینده نزدیک برای شرط بندی‌های ورزشی.

تأثیر بیومتریک در فوتبال

برای مثال در فوتبال یکی از مهمترین عواملی که باعث می‌شود که یک دفاع آخر یا مهاجم نوک بهترین عملکرد را داشته باشند، قد آن‌هاست، اگر قد بلندی داشته باشند، میتوانند بر روی بازیکنان قد بلند سر بزنند، و از دروازه به خوبی دفاع کنند.

و برعکس مهاجم‌ها میتوانند دروازه حریف را به خوبی به خطر بیندازند.

(اما این هم نمیتوان در نظر نگرفت که تجربه و هوش مهم‌تر از قد در فوتبال است حتی اگر بازیکن کوتاه قد باشد.)

تأثیر بیومتریک در بسکتبال

یکی مهم‌ترین عاملی که میتواند باعث پیشرفت شما در بسکتبال شود قد بلند و هوش شماست.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  عضله ران پا، همسترینگ پا، ساق پا

حالا به خاطر اینکه در مورد تاثیر بیومتریک در ورزش صحبت می‌کنیم بر روی قد ورزشکاران تمرکز میکنیم.

در ادامه صحبت باید بگویم که قد بلند در بسکتبال باعث تمرکز بیشتر برروی حریفان میشود. شما میتوانید دید بهتری داشته باشید، که در نتیجه پاس بهتری خواهید داد.

تأثیر بیومتریک در تنیس

در تنیس اگر شما قد بلندتری داشته باشید، نسبت کسی که قد کوتاه‌تری دارد کمتر قدم برمیدارید.

تصور کنید که یک حریف کوتاه قد در مقابل حریف بلند قد است. مسلما حریف بلند دستان بلندتری دارد و نمیگذارد، هر توپی به آسانی از آن عبور کند. ولی حریف کوتاه به این دلیل که دستانش کوتاه‌تر است، توپ‌های کمتری را پوشش میدهد.

(بازهم تاکید میکنم، در ورزش هوش و تجربه حرف اول را میزند، چه بسی که لیونل مسی این را به همه اثبات کرده‌ است.)

در این مقاله راجع به مقدماتی از استعدادیابی در ورزش با شما صحبت کردم و راجع به تأثیر بیومتریک در استعداد توضیح دادم. در مقالات بعدی ابعاد دیگری از این موضوع را توضیح خواهم داد. با سپاس از همراهیتان.

دانیال رادین

دانیال رادین ، بازیگر و مربی تناسب اندام ، نویسنده مقالات در زمینه ورزشی و بازیگری.

مطالب مرتبط
1 دقیقه

فواید تنفس شکمی عمیق برای ورزشکارها

دانیال رادین

فواید تنفس شکمی عمیق برای ورزشکارها چیست؟ نقش دیافراگم در تنفس چیست؟ در این مقاله به پاسخ این پرسش‌ها خواهیم پرداخت. برخی از اطلاعات کلیدی در مورد تنفس وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ریه‌های یک ورزشکار متوسط ​​با هر تنفس آرام حدود 0.5 لیتر هوا جابجا می‌کند. این مقدار می‌تواند در طی یک […]

1 دقیقه

ورزش در خانه

دانیال رادین

ورزش در خانه چگونه انجام می‌شود؟ چه تمریناتی در خانه انجام دهیم که همانند رفتن به باشگاه نتیجه بگیریم؟ با من همراه شوید. در این دوران که جهان با مشکل کرونا (Covid19) سروکله می‌زند، و اماکن ورزشی تعطیل هستند ما میتوانیم با ورزش در خانه سلامت بدنی خود را حفظ کنیم و آن را ارتقا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان