تست POST در کامپیوتر چیست؟

تست POST در کامپیوتر چیست؟ در این مقاله در مورد این تست که مربوط به خطایابی سخت‌افزاری کامپیوتر هنگام روشن شدن آن است توضیح می‌دهیم.

تست POST چیست؟

تست POST (مخفف: power-on self-test) ، اولین مرحله بوت سیستم پس از روشن شدن منبع تغذیه و برق‌رسانی به سخت‌افزارهاست ، آزمایشی است که کامپیوتر به صورت خودکار انجام می‌دهد تا قبل از شروع بقیه مراحل بوت ، و لود سیستم عامل ، از عملکرد صحیح تمام سخت‌افزارها اطمینان حاصل کند.

بیشتر بخوانید: بوت یا راه‌اندازی کامپیوتر چیست؟

سخت‌افزارهای مورد آزمون POST

فرآیند POST سخت‌افزار کامپیوتر مانند RAM (حافظه دسترسی تصادفی) ، هارد دیسک ، درایو CD-ROM ، صفحه کلید و غیره را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که همه به درستی کار می‌کنند.

اگر تمام سخت‌افزارها از فیلتر POST عبور کنند ، رایانه مراحل بوت را ادامه می‌دهد و همچنین یک بوق واحد تولید می‌کند.

اعلام خطا

اگر POST خرابی تشخیص دهد ، یک کد بیپ برای نشان دادن خطای رخ داده تولید می‌کند و کامپیوتر راه‌اندازی نمی‌شود. (برای هر قطعه سخت‌افزاری معیوب ، بوق از نظر تعداد و نیز ممتد بودن یا نبودن متفاوت است.)

همه خطاهای POST مربوط به مشکلات سخت‌افزاری یکی از اجزای کامپیوتر است.

منابع

۱. POST – ComputerHope – ترجمه از انگلیسی

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  تفاوت بین اسکریپت نویسی و کدنویسی چیست؟
مطالب مرتبط
پردازش زبان طبیعی چیست؟ 1 دقیقه

پردازش زبان طبیعی چیست؟

سهراب محمدی

پردازش زبان طبیعی چیست؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع مهم از هوش مصنوعی را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید. زبان‌های طبیعی یکی از زیرشاخه‌های بااهمیت در حوزهٔ گستردهٔ علوم رایانه، هوش مصنوعی است، که به تعامل بین کامپیوتر و زبان‌های (طبیعی) انسانی می‌پردازد؛ بنابراین پردازش زبان‌های طبیعی بر ارتباط انسان و […]

1 دقیقه

سفت‌افزار چیست؟

golearnwork

سفت‌افزار چیست؟ چه نسبتی با سخت‌افزار و نرم‌افزار دارد؟ با نرم‌افزار چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. سفت‌افزار یا Firmware به نرم‌افزاری گفته می‌شود که معمولاً توسط سازنده در دستگاه ، یا یک میکروچیپ نصب شده است. سامانه نهفته یا تعبیه شده (جاسازی شده) بدون سفت‌افزار ، دستگاه الکترونیکی نمی‌تواند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان