تست POST در کامپیوتر چیست؟

تست POST در کامپیوتر چیست؟ در این مقاله در مورد این تست که مربوط به خطایابی سخت‌افزاری کامپیوتر هنگام روشن شدن آن است توضیح می‌دهیم.

تست POST چیست؟

تست POST (مخفف: power-on self-test) ، اولین مرحله بوت سیستم پس از روشن شدن منبع تغذیه و برق‌رسانی به سخت‌افزارهاست ، آزمایشی است که کامپیوتر به صورت خودکار انجام می‌دهد تا قبل از شروع بقیه مراحل بوت ، و لود سیستم عامل ، از عملکرد صحیح تمام سخت‌افزارها اطمینان حاصل کند.

بیشتر بخوانید: بوت یا راه‌اندازی کامپیوتر چیست؟

سخت‌افزارهای مورد آزمون POST

فرآیند POST سخت‌افزار کامپیوتر مانند RAM (حافظه دسترسی تصادفی) ، هارد دیسک ، درایو CD-ROM ، صفحه کلید و غیره را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که همه به درستی کار می‌کنند.

اگر تمام سخت‌افزارها از فیلتر POST عبور کنند ، رایانه مراحل بوت را ادامه می‌دهد و همچنین یک بوق واحد تولید می‌کند.

اعلام خطا

اگر POST خرابی تشخیص دهد ، یک کد بیپ برای نشان دادن خطای رخ داده تولید می‌کند و کامپیوتر راه‌اندازی نمی‌شود. (برای هر قطعه سخت‌افزاری معیوب ، بوق از نظر تعداد و نیز ممتد بودن یا نبودن متفاوت است.)

همه خطاهای POST مربوط به مشکلات سخت‌افزاری یکی از اجزای کامپیوتر است.

منابع

۱. POST – ComputerHope – ترجمه از انگلیسی

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  برنامه BIOS (سیستم ورودی / خروجی اصلی)
مطالب مرتبط
1 دقیقه

حافظه جانبی چیست؟

golearnwork

حافظه جانبی چیست؟ در این مطلب ، در مورد حافظه جانبی و انواع آن توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید. حافظه جانبی چیست؟ حافظه جانبی یا ثانویه ، حافظه رایانه‌ای است که ماهیتی غیر فرار و دائمی دارد و مستقیماً توسط رایانه یا پردازنده قابل دسترسی نیست. برعکس حافظه اصلی یا اولیه. این موضوع […]

1 دقیقه

برنامه BIOS (سیستم ورودی / خروجی اصلی)

golearnwork

برنامه BIOS (سیستم ورودی / خروجی اصلی) چیست؟ در این مقاله این موضوع را توضیح داده و ارتباط آن با سایر اجزای کامپیوتر یا راه‌اندازی آن توضیح خواهیم داد. برنامه BIOS (سیستم اصلی ورودی / خروجی) برنامه‌ای است که توسط ریزپردازنده کامپیوتر برای راه‌اندازی سیستم کامپیوتری پس از روشن شدن استفاده می‌شود. همچنین جریان انتقال […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان