تفاوت بین داده‌ ها و اطلاعات؛ در این مقاله خیلی مختصر تفاوت داده و اطلاعات را توضیح خواهیم داد.

داده چیست؟

داده‌ها در حقیقت یک واقعیت (فکت) خام و سازمان‌دهی نشده است که برای معنادار شدن باید پردازش شود. داده‌ها می‌توانند در بازه زمانی خاصی سازمان‌دهی نشده باشند ، مگر اینکه سازماندهی شده باشند. معمولا ، داده ها شامل حقایق ، مشاهدات ، ادراکات ، اعداد ، کاراکترها ، نمادها ، تصاویر و غیره است.

داده‌ها همیشه توسط یک انسان یا یک ماشین تفسیر می‌شوند معنی پیدا کنند. بنابراین داده‌ها فی نفسه بی معنی هستند. داده‌ها شامل اعداد ، گزاره‌ها و کاراکترها به صورت خام هستند.

اطلاعات چیست؟

اطلاعات مجموعه‌ای از داده‌ها است که بر اساس الزامات مفروضی به طور معنی‌داری پردازش می‌شود. اطلاعات در چارچوب معینی پردازش ، ساختاربندی یا ارائه می‌شوند تا معنادار و مفید واقع شوند.

این داده‌های پردازش شده شامل داده‌هایی است که دارای زمینه ، ارتباط و هدف هستند. همچنین شامل فرآیند دستکاری کردن داده‌های خام می‌باشد.

اطلاعات با معنی است و قابلیت اطمینان داده‌ها را افزایش می‌دهد. این امر به شناخت کافی عدم مطلوبیت کمک می‌کند و هم‌چنین عدم قطعیت را کاهش می‌دهد. بنابراین وقتی داده‌ها به اطلاعات تبدیل می‌شوند ، هرگز شامل جزئیات غیر ضروری نمی‌شود.

در این مقاله در مورد تفاوت بین داده ها و اطلاعات سخن گفتیم. به امید اینکه مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  تفاوت داده بزرگ و یادگیری ماشین چیست؟

آژانس معاملات هوشمند

آژانس معاملات هوشمند آکادمی آموزشی همکار golearnwork.com در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی محتوا ،بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو (سئو) ، بازاریابی تأثیرگذار ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ، داده کاوی آماری و ... .

مطالب مرتبط
1 دقیقه

شبکه عصبی چیست؟

سهراب محمدی

شبکه عصبی چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره شبکه‌های عصبی و انواع و کارکردهای آن توضیح دهیم. با ما همراه باشید. بیشتر بخوانید: انواع هوش مصنوعی چیست؟ تعریف شبکه عصبی چیست؟ ” شبکه عصبی عبارت است از یک سامانه حسابگر که از تعدادی المان‌های پردازشی ساده و بهم متصل ساخته شده است. این سامانه […]

1 دقیقه

انواع پردازش داده چیست؟

سهراب محمدی

انواع پردازش داده چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره انواع روش‌های پردازش داده مواردی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید. نوشتار اصلی: پردازش داده چیست؟ چرخه، انواع، روش‌ها، مراحل و مثال‌ها هم‌چنین بخوانید: داده کاوی چیست؟ ، پیش پردازش داده ها در داده کاوی چیست؟ انواع مختلفی از پردازش داده‌ها وجود دارد، که […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان