تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای

تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای چیست؟ هر کدام چه ساختار و عملکردی دارند؟ در این مقاله خواهیم گفت.

رایانش ابری

رایانش ابری ، تحویل داده درخواستی از منابع رایانشی ، به ویژه قدرت محاسباتی و ذخیره‌سازی داده‌ها در اینترنت است که در ازای قیمت پرداخت شده به خدمات دهنده اینترنت (ISP) صورت می‌گیرد. به طور کلی به مراکز داده موجود در اینترنت در دسترس کاربران اشاره دارد. رایانش ابری مجموعه منابع مجازی شده است. این امر به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های آنلاین خود را ایجاد ، پیکربندی و سفارشی کنند. کاربر می‌تواند در هر زمان و هر مکان بدون نگرانی در مورد شیوه مدیریت و کم و کیف نگهداری منابع به هر منبعی دسترسی داشته باشد و با اطلاعات خود کار کند. رایانش ابری ترکیبی از منابع محاسباتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در شبکه فراهم می‌کند.

زیرساخت اصلی فناوری ابری ، شبکه‌های گسترده مانند WAN با قابلیت استفاده مجازی از منابع پراکنده است.

رایانش خوشه‌ای

رایانش خوشه‌ای به فرآیند تقسیم کار پردازش بین چندین رایانه در خوشه اشاره دارد. تعدادی کامپیوتر در یک شبکه متصل هستند و با تشکیل خوشه‌ای از رایانه‌ها که در آن فرآیند محاسبه را رایانش خوشه‌ای می‌نامند ، یک یا چند کار واحد را انجام می‌دهند.

محاسبه خوشه‌ای یک چارچوب محاسباتی با عملکرد بالا است که به حل کارآمدتر عملیات پیچیده با سرعت پردازش سریع‌تر و یکپارچگی بهتر داده‌ها کمک می کند. Cluster Computing یک فناوری شبکه‌ای است که عملیات خود را بر اساس اصل سیستم‌های توزیع شده انجام می‌دهد.

زیرساخت اصلی این نوع رایانش ، شبکه‌های محلی LAN است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  معرفی کامل زبان محبوب جاوا

در این مقاله تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای ذکر شد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط
پردازش زبان طبیعی چیست؟ 1 دقیقه

پردازش زبان طبیعی چیست؟

سهراب محمدی

پردازش زبان طبیعی چیست؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع مهم از هوش مصنوعی را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید. زبان‌های طبیعی یکی از زیرشاخه‌های بااهمیت در حوزهٔ گستردهٔ علوم رایانه، هوش مصنوعی است، که به تعامل بین کامپیوتر و زبان‌های (طبیعی) انسانی می‌پردازد؛ بنابراین پردازش زبان‌های طبیعی بر ارتباط انسان و […]

1 دقیقه

سفت‌افزار چیست؟

golearnwork

سفت‌افزار چیست؟ چه نسبتی با سخت‌افزار و نرم‌افزار دارد؟ با نرم‌افزار چه تفاوتی دارد؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. سفت‌افزار یا Firmware به نرم‌افزاری گفته می‌شود که معمولاً توسط سازنده در دستگاه ، یا یک میکروچیپ نصب شده است. سامانه نهفته یا تعبیه شده (جاسازی شده) بدون سفت‌افزار ، دستگاه الکترونیکی نمی‌تواند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان