تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای

تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای چیست؟ هر کدام چه ساختار و عملکردی دارند؟ در این مقاله خواهیم گفت.

رایانش ابری

رایانش ابری ، تحویل داده درخواستی از منابع رایانشی ، به ویژه قدرت محاسباتی و ذخیره‌سازی داده‌ها در اینترنت است که در ازای قیمت پرداخت شده به خدمات دهنده اینترنت (ISP) صورت می‌گیرد. به طور کلی به مراکز داده موجود در اینترنت در دسترس کاربران اشاره دارد. رایانش ابری مجموعه منابع مجازی شده است. این امر به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های آنلاین خود را ایجاد ، پیکربندی و سفارشی کنند. کاربر می‌تواند در هر زمان و هر مکان بدون نگرانی در مورد شیوه مدیریت و کم و کیف نگهداری منابع به هر منبعی دسترسی داشته باشد و با اطلاعات خود کار کند. رایانش ابری ترکیبی از منابع محاسباتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در شبکه فراهم می‌کند.

زیرساخت اصلی فناوری ابری ، شبکه‌های گسترده مانند WAN با قابلیت استفاده مجازی از منابع پراکنده است.

رایانش خوشه‌ای

رایانش خوشه‌ای به فرآیند تقسیم کار پردازش بین چندین رایانه در خوشه اشاره دارد. تعدادی کامپیوتر در یک شبکه متصل هستند و با تشکیل خوشه‌ای از رایانه‌ها که در آن فرآیند محاسبه را رایانش خوشه‌ای می‌نامند ، یک یا چند کار واحد را انجام می‌دهند.

محاسبه خوشه‌ای یک چارچوب محاسباتی با عملکرد بالا است که به حل کارآمدتر عملیات پیچیده با سرعت پردازش سریع‌تر و یکپارچگی بهتر داده‌ها کمک می کند. Cluster Computing یک فناوری شبکه‌ای است که عملیات خود را بر اساس اصل سیستم‌های توزیع شده انجام می‌دهد.

زیرساخت اصلی این نوع رایانش ، شبکه‌های محلی LAN است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  برنامه نویسی رویه ای چیست؟

در این مقاله تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای ذکر شد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط
دوره icdl چیست 1 دقیقه

دوره ICDL چیست و چه کاربردی دارد؟

golearnwork

دوره ICDL چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله قصد داریم این دوره را معرفی و انواع مهارت ها و کاربردها و مدارک آنها را برای تان توضیح دهیم. با ما همراه باشید. انواع مدرک ICDL/ECDL چیست؟ دوره ICDL چیست؟ این دوره، یک دوره جهانی کاربری کامپیوتر و مباحث مقدماتی IT و اینترنت می‌باشد. […]

زبان های برنامه نویسی داده کاوی 1 دقیقه

زبان های برنامه نویسی داده کاوی چیست؟ زبان‌های ترند شده در سال 2022

golearnwork

زبان های برنامه نویسی داده کاوی چیست؟ زبان‌های ترند شده در سال 2022؛ در این مقاله می‌خواهیم در این موارد بحث و بررسی کنیم. با ما همراه باشید. اگر به ورود به علم داده فکر می‌کنید اما مطمئن نیستید کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد زبان‌های […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان