تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای

تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای چیست؟ هر کدام چه ساختار و عملکردی دارند؟ در این مقاله خواهیم گفت.

رایانش ابری

رایانش ابری ، تحویل داده درخواستی از منابع رایانشی ، به ویژه قدرت محاسباتی و ذخیره‌سازی داده‌ها در اینترنت است که در ازای قیمت پرداخت شده به خدمات دهنده اینترنت (ISP) صورت می‌گیرد. به طور کلی به مراکز داده موجود در اینترنت در دسترس کاربران اشاره دارد. رایانش ابری مجموعه منابع مجازی شده است. این امر به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌های آنلاین خود را ایجاد ، پیکربندی و سفارشی کنند. کاربر می‌تواند در هر زمان و هر مکان بدون نگرانی در مورد شیوه مدیریت و کم و کیف نگهداری منابع به هر منبعی دسترسی داشته باشد و با اطلاعات خود کار کند. رایانش ابری ترکیبی از منابع محاسباتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در شبکه فراهم می‌کند.

زیرساخت اصلی فناوری ابری ، شبکه‌های گسترده مانند WAN با قابلیت استفاده مجازی از منابع پراکنده است.

رایانش خوشه‌ای

رایانش خوشه‌ای به فرآیند تقسیم کار پردازش بین چندین رایانه در خوشه اشاره دارد. تعدادی کامپیوتر در یک شبکه متصل هستند و با تشکیل خوشه‌ای از رایانه‌ها که در آن فرآیند محاسبه را رایانش خوشه‌ای می‌نامند ، یک یا چند کار واحد را انجام می‌دهند.

محاسبه خوشه‌ای یک چارچوب محاسباتی با عملکرد بالا است که به حل کارآمدتر عملیات پیچیده با سرعت پردازش سریع‌تر و یکپارچگی بهتر داده‌ها کمک می کند. Cluster Computing یک فناوری شبکه‌ای است که عملیات خود را بر اساس اصل سیستم‌های توزیع شده انجام می‌دهد.

زیرساخت اصلی این نوع رایانش ، شبکه‌های محلی LAN است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  منطق در علوم کامپیوتر چیست؟

در این مقاله تفاوت بین رایانش ابری و خوشه ای ذکر شد. از همراهی شما سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط
1 دقیقه

توزیع دبیان لینوکس چیست؟

golearnwork

توزیع دبیان لینوکس چیست؟ در این مقاله قصد داریم در مورد توزیع دبیان لینوکس و کارایی‌ها و انواع آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید. در لینوکس به عنوان یک سیستم عامل رایگان و منبع باز ، چندین توزیع مختلف طراحی شده که هر کدام برای رفع نیاز جامعه بزرگی از کاربران مناسب است. لینوکس […]

تراکنش در بلاک چین چیست؟ 1 دقیقه

تراکنش در بلاک چین چیست و چگونه عمل می‌کند؟

golearnwork

تراکنش در بلاک‌چین چیست و چگونه عمل می‌کند؟ در این نوشتار قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید. مقاله اصلی: بلاک چین چیست؟ قبل از اینکه تراکنش به بلاک‌چین اضافه شود، باید احراز هویت صورت گیرد. یک تراکنش قبل از اضافه شدن به بلاک چین باید چندین مرحله کلیدی را […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان