تله های اعتماد به نفس (این قسمت: تله نقص و شرم)

تله های اعتماد به نفس چی هستند؟ نقص و شرم چیست؟ این تله‌ها چگونه اعتماد به نفس ما را تحت تأثیر قرار می‌دهند؟

یک سؤال اساسی!

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که حس کنید چیزی که دیگران را کمی ناراحت می‌کند و مثلا نیم ساعت ذهن‌شان را مشغول می‌کند ، شما را ساعت‌ها یا روزها با خودش درگیر می‌کند؟

این‌ها زخم‌هایی هستند که از دوران کودکی با شما وجود دارند و سر باز می‌کنند. (با یک اتفاق یا یک انتقاد و … .) این‌ها تله های احساسی هستند.

تله نقص و شرم

۱۸ مدل تله احساسی داریم که یکی از آن‌ها تله نقص و شرم است. افراد گرفتار این تله ، از خودشان راضی نیستند. یا خودشان را گرفتار یک نقص ظاهری می‌دانند. دنبال انواع عمل‌های جراحی زیبایی هستند.

از بعد روانی ، تعداد زیادی از افراد گرفتار در تله نقص و شرم ، خود را پایین‌تر از دیگران می‌بینند. از دیگران برای خود بت می‌سازند ، جذب افرادی می‌شوند که از آن‌ها احساس حقارت دریافت می‌کنند.

انتقاد پذیر نیستند و شکست‌های خود را با بهانه توجیه می‌کنند.

چگونه از تله‌های احساسی نجات پیدا کنیم؟

یک راه اساسی ، تقویت باورهای عزتمندانه است.

دوستی را می‌شناسم که می‌گوید: اگر کل ثروتم را از دست بدهم ، یکساله دوباره بدست می‌آورم.

باور کنید که توانایی انجام هر کاری را دارید. نگذارید موانع روی شما تأثیر منفی بگذارند. باور کنید که می‌توانید موانع را رفع کنید. باور کنید که می‌توانید مشکلات را حل کنید. بدانید که توانایی حل مسئله را دارید.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  نقطه شروع دوره رایگان هدف گذاری

افراد دارای باورهای مثبت فقط به درون نگاه می‌کنند و کاری به عوامل بیرونی ندارند. فقط هدفشان برایشان مهم است و برای آن تلاش می‌کنند.

در این قسمت در مورد تله های اعتماد به نفس صحبت کردم. امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

بهنام الیاسی

مشاور و مدرس موفقیت فردی و کوچینگ شخصی. درست وقتی که از همه چیز نا امید شده بودم با قوانین و آموزه‌هایی آشنا شدم که زندگی منو در همه جهات متحول کرد.

مطالب مرتبط
1 دقیقه

باورهایی که مانع پولدار شدن است

بهنام الیاسی

باورهایی که مانع پولدار شدن است ، چه باورهایی هستند؟ چرا مانع پولدار شدن شما می‌شوند و چگونه می‌توانید جلوی آن‌ها را بگیرید؟ اگر دوست داشته باشید می‌توانید پادکست این مطلب را گوش بدهید. عوامل بیرونی تأثیری روی کسب درآمد ندارد. باورهایی که مانع پولدار شدن است بیشتر به عوامل بیرونی و محیطی مرتبط است. […]

1 دقیقه

چند باور محدود کننده افزایش درآمد

بهنام الیاسی

چند باور محدود کننده افزایش درآمد را در این درس برای شما خواهم گفت و به همراه آن ، راهکارهای تغییر را با هم بررسی می‌کنیم. به این جمله فکر کنید اگر می‌خواهید سریع به افزایش درآمد برسید ، به این جمله فکر کنید. ببینید آیا در موردتان صدق می‌کند یا نه؟ “من نمی‌توانم بخشی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان