دامپینگ چیست؟ منظور از دامپینگ تمام شیوه‌هایی است که طی آن یک شرکت محصولات خود را با قیمتی کمتر از هزینه تولید آن به فروش می‌رساند.

بر این اساس ، برای شرکتها ، هدف از دامپینگ چیزی جز رقابت مستقیم در بازار به منظور فراتر از رقابت و اعمال کنترل بهتر بر خود بازار نیست.

بنابراین ، مفهوم دامپینگ نیز به عنوان تلاش برای رقابت ناعادلانه درک می‌شود.

عمل دامپینگ شامل فرار مالیاتی می‌شود و توسط سازمان تجارت جهانی مورد مجازات قرار می‌گیرد ، هم‌زمان با توافقنامه عمومی تعرفه ها و تجارت. با این حال ، برای همه کسانی که طرفدار دامپینگ از طریق تجارت آزاد هستند ، آن را عملی می‌دانند که به نفع مصرف‌کننده نهایی است.

انواع دامپینگ چیست؟

انواع مختلفی از دامپینگ وجود دارد ، اما همه آنها در حال پیگیری هستند ، به طور خلاصه ، همه به طور جدی به دنبال انحصار در بازاری هستند که محصولات خود را در آن عرضه می‌کنند. در ادامه ، نگاهی خواهیم داشت به رایج‌ترین انواع دامپینگ و اینکه هر کدام شامل چه مواردی می‌شوند:

دامپینگ مداوم: محصولات به طور مداوم به بازارهای بین‌المللی صادر می‌شود. مزایا ناشی از تفاوت قیمت محصول در بازار داخلی در مقایسه با خارج است.

دامپینگ غارتگر: صادرکننده محصولات خود را در بازار بین المللی به فروش می رساند. اگرچه در نگاه اول به نظر می‌رسد که در پشت صحنه سود به دست نمی‌آورید ، اما کاری که انجام می‌دهید این است که رقابت مستقیم را از بین می‌برید در حالی که به راحتی وارد بازار سنتی می‌شوید. به این ترتیب ، مزایایی که از طریق این روش به دست می‌آید در درازمدت ارزیابی می‌شود ، زمانی که تقریباً هیچ رقابتی وجود نداشته باشد و ما با وضعیت انحصاری روبرو باشیم. به این دلایل ، این تهاجمی‌ترین و خطرناک‌ترین روش دامپینگ است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  مدل ۵ نیروی رقابتی پورتر و توانایی آن در تحلیل محیط خرد بیرونی

دامپینگ اسپورادیک: در مواردی که مازاد تولید وجود دارد رخ می‌دهد. سپس مازاد به بازار بین المللی ارسال می‌شود تا با قیمتی کمتر از هزینه مربوطه در آنجا فروخته شود.

این بود توضیح دامپینگ و برخی انواع آن.

منبع

۱. تعریف دامپینگ – ترجمه از انگلیسی

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

آکادمی همکار golearnwork.com در زمینه کارآفرینی ، منتورینگ کسب و کار و مباحث مربوط به ایده‌یابی و تفکر خلاقانه ، بیزینس پلن و طرح توجیهی با تمرکز روی صادرات و تولید منتهی به صادرات.

مطالب مرتبط
نقاط داده چیست؟ 1 دقیقه

نقاط داده چیست؟

سهراب محمدی

نقاط داده چیست؟ در این مقاله می‌خواهیم درباره نقاط داده صحبت کنیم و آن‌ها را تعریف و بررسی کنیم. با ما همراه باشید. نوشتار اصلی: پردازش داده چیست؟ چرخه پردازش داده کدام است؟ هم‌چنین بخوانید: داده کاوی چیست؟ نقاط داده که به عنوان عناصر داده نیز شناخته می‌شوند، وضعیت بنیادین داده‌ها را نشان می‌دهند. از […]

1 دقیقه

دریاچه داده چیست؟

سهراب محمدی

دریاچه داده چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره دریاچه داده صحبت کرده و ویژگی‌های آن را بیان کنیم. با ما همراه باشید بیشتر بخوانید: پایگاه داده چیست؟ ، انبار داده چیست؟ دریاچه داده یا Data Lakes، یک مخزن ذخیره‌سازی است که مقادیر زیادی از داده‌های خام را در قالب اصلی خود نگهداری می‌کند تا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان