استعدادیابی در رشته های ورزشی چیست؟

استعدادیابی در رشته های ورزشی چیست؟ چگونه رشته‌ای را انتخاب کنیم که در آن استعداد داشته باشیم و بتوانیم موفق شویم؟

نقش مربیان

مربی‌های ورزشی به شما انگیزه و الهام می‌بخشند. به شما کمک می‌کنند تا به سطح جدید و بالایی از سلامتی برسید و سلامتی و تناسب اندام شما را به جلو سوق می‌دهند.

با این وجود ، ورزشکاران نباید به دنبال کسی باشند تا آنها را برانگیزد ، برای ورزش کردن و تناسب اندام و سلامتی بدن نیاز به رعایت موارد مهمی است. هم‌چنین نیاز به تلاش وجود دارد. و نیز علاقه خود شخص ورزشکار از همه چیز مهم‌تر است.

افراد برای ورزش کردن نیاز به علاقه ، پشتکار و تمرین دارند. اینکه چه رشته‌ای برای چه کسی مفید است و چه کسی می‌تواند پیشرفت چشم‌گیرتری در رشته‌ای ویژه را داشته باشد ، به استعداد نیز بستگی دارد.

یافتن اینکه در چه رشته‌ای استعداد دارید کمی مشکل است. زیرا باید در رشته‌های مختلف که به آن آشنایی یا علاقه دارید فعالیت کنید و ببینید که عملکرد شما در طول جلسات و دوره‌ها چگونه است.

سپس بررسی کنید که نتیجه طی یک حداقل یک دوره چگونه بوده و آیا نتیجه مورد نظر را داشته یا خیر؟

اما چرا افرادی مثل کریستیانو رونالدو ، بروس لی ، کریس هیریا ، آرنولد و … که توانستند به درجه بالا از مهارت ورزشی در رشته تخصصی خود برسند؟ و آیا فقط استعداد کافی است و می‌توان نتیجه‌ای دریافت کرد؟راز موفقیت این ورزشکاران در چه بود؟

۱. آنها از همان سنین کودکی به دنبال رشته‌های ورزشی رفتند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  فواید تنفس شکمی عمیق برای ورزشکارها

۲. آنها به رشته‌ای که خودشان علاقه داشتند وارد شدند.

۳. عامل مهمی که باعث درخشیدن ورزشکاران شد استعداد بود.

۴. تلاش و پشتکار زیادی داشتند.

مقدمات

برای شروع کردن ورزش و یافتن رشته‌ای که در آن استعداد داشته باشید ، در قدم اول باید از سلامت جسمی و همینطور آمادگی بدنی برخوردار باشید.

مثلا توانایی دویدن با سرعت و استقامت مناسب ، و حرکات ورزشی مانند شنا و بارفیکس و در سنین پایین‌تر قابلیت انعطاف خیلی مهم و بارز است و به فرد کمک می‌کند.

این توانایی های ابتدایی و مهم به فرد کمک می‌کنند تا با آمادگی به آن ورزش بپردازد و دوره مقدماتی را پشته سر گذاشته و به هدفش برسد.

استعدادیابی در رشته های ورزشی

استعدادیابی در هر رشته ورزشی متفاوت است و بر اساس معیارهایی مشخص انجام می‌شود. هم‌چنین تست‌هایی گرفته می‌شود. مثلا برای دو صحرا نوردی ، استقامت پا ، درست نفس کشیدن و … مهم هستند.

در صورتی که در رشته ورزشی پاورلیفتینگ استقامت ارزش چندانی ندارد و قدرت است که مورد توجه است.

در نهایت می‌توان گفت استعداد بخشی از این حرفه است و تمرین ، پشتکار و علاقه نیز مهم اند.

دانیال رادین

دانیال رادین ، بازیگر و مربی تناسب اندام ، نویسنده مقالات در زمینه ورزشی و بازیگری.

مطالب مرتبط
1 دقیقه

ورزش های رزمی

دانیال رادین

ورزش های رزمی کلکسیونی از مبارزه و تکنیک های قدیمی استو در آن سلامت و امادگی بدن تاثیر به سزایی داردورزش‌های رزمی به سه گروه تقسیم می‌شوندبا سلاح ، بی سلاح ، هردو ، که همراه با تکنیک‌های سنتی که در قبل گفته‌ام بکار میرودهنر‌های رزمی به دلیل اینکه در از ورزش‌های سنتی قدیمی کشورهای […]

آسیب شناسی عضلات 1 دقیقه

آسیب شناسی عضلات

دانیال رادین

آسیب شناسی عضلات چیست؟ چه عوارضی دارد و راهکارهای پیشگیری و درمان آن چیست؟ در این مقاله به صورت اجمالی پاسخ داده شده است. آسیب‌هایی که در هنگام ورزش کردن رخ می‌دهد و بیشتر کودکان در معرض این آسیب‌ها هستند ولی ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای تمرین می‌کنند و ورزشکاران مبتدی نیز درمعرض این آسیب‌ها […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان