جریان اصلی در کسب‌وکار چیست؟ در این مقاله مفهوم جریان اصلی و سپس کاربرد آن در کسب‌وکار را بررسی خواهیم کرد.

تعریف عمومی جریان اصلی

جریان اصلی یا Mainstream به چیزهایی اطلاق می‌شود که به‌طورکلی در دسترس اقشار مختلف مردم باشد. در مفاهیم بازاریابی، جریان اصلی را می‌توان به این شکل تعریف کرد: هر چیزی که به سمت گروه بزرگی از مخاطبان هدف هدایت شده باشد یا توسط طیف وسیعی از آنها مورداستفاده قرار گیرد.

جریان اصلی می‌تواند توسط جامعه، خرده‌فرهنگ‌ها و رسانه‌ها شکل بگیرد.

جریان اصلی همچنین می‌تواند شامل یک کالا، یک فرهنگ، یک سنت و یا یک عقیده باشد.

در عرصه هنر، به‌ویژه در موسیقی، واژه Mainstream معنا و کاربرد وسیعی دارد.

جریان اصلی در کسب و کار و تجارت

شرکت‌هایی که حضور گسترده‌ای در بازارهای مختلف دارند و به طیف وسیعی از مشتریان دسترسی دارند، شرکت‌های جریان اصلی هستند؛ مایکروسافت، پپسی، یونیلور، آمازون و … نمونه‌های خوبی از این شرکت‌ها یا بازیگران جریان اصلی هستند.

ویژگی شرکت‌های در اختیار دارنده جریان اصلی

برای یک سازمان، ایجاد یک جریان اصلی بسیار دشوار است. مگر این که سازمان، سرمایه و تخصص کافی در همان زمینه یا صنعت خاص را در اختیار داشته باشد. اکثر استارتاپ‌ها تمایلی برای تبدیل‌شدن به یک شرکت جریان اصلی را ندارند و بیشتر در نظر دارند که به طیف خاصی از مشتریان خدمت کنند. یکی از دلایل فراگیر نشدن شرکت‌های جریان اصلی، نداشتن منابع و تخصص کافی برای ارائه خدمات به مشتریان متنوع است. علاوه بر این، یک شرکت زمانی وارد بازار جریان اصلی می‌شود که ثابت کرده باشد، می‌تواند ارزش‌افزوده‌ای ایجاد کند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  جوزف شومپیتر کیست؟

موفقیت در بازار مستلزم این است که کسب‌وکار توانسته باشد حداقل بخشی از نیازهای مشتریان را برآورده کند. اگر این امر محقق شود، احتمال موفقیت کسب‌وکار بسیار بیشتر خواهد بود.

انواع و مراحل Mainstream

جریان اصلی می‌تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

۱. محصولی مانند خودرو یا نوشابه
۲. خدمات
۳. تحصیلات
۴. تکنولوژی خاص یا بستر تکنولوژیکی مانند اینترنت و متاورس

جریان اصلی نیز مانند هر نوع محصول یا خدمتی، دارای دوران تولد، رشد، بلوغ و مرگ است.

در این مقاله آموزشی در مورد جریان اصلی در کسب و کار توضیحاتی را مطرح کردیم. با تشکر از مطالعه شما.

منابع

۱. معنی و تعریف جریان اصلی – ترجمه از انگلیسی (با اقتباس)

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

آکادمی همکار golearnwork.com در زمینه کارآفرینی ، منتورینگ کسب و کار و مباحث مربوط به ایده‌یابی و تفکر خلاقانه ، بیزینس پلن و طرح توجیهی با تمرکز روی صادرات و تولید منتهی به صادرات.

مطالب مرتبط
1 دقیقه

منابع اقتصادی و انواع آن

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

منابع اقتصادی و انواع آن را در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد و انواع آن را توضیح می‌دهیم. هم‌چنین ارتباط آن را با استراتژی روشن خواهیم کرد. پس با ما باشید. منبع اقتصادی چیست؟ طبق تعریف ، منابع اقتصادی شامل همه چیزهایی است که یک شرکت برای تولید کالا و خدمات قابل ارائه برای […]

1 دقیقه

انواع شرکت ها در ایران

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

انواع شرکت ها در ایران کدامند؟ هر کدام چه ویژگی‌ها و چه کارآیی‌های دارند؟ در این آموزش قصد داریم به این موارد بپردازیم. انواع فعالیت اقتصادی ایجاد شرکت برای انجام فعالیت اقتصادی صورت می‌گیرد. چند نوع فعالیت وجود دارد: فعالیت تجاری تولید و عرضه این نوع فعالیت به قصد تولید و فروش کالا یا محصول […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان