جریان اصلی در کسب‌وکار چیست؟ در این مقاله مفهوم جریان اصلی و سپس کاربرد آن در کسب‌وکار را بررسی خواهیم کرد.

تعریف عمومی جریان اصلی

جریان اصلی یا Mainstream به چیزهایی اطلاق می‌شود که به‌طورکلی در دسترس اقشار مختلف مردم باشد. در مفاهیم بازاریابی، جریان اصلی را می‌توان به این شکل تعریف کرد: هر چیزی که به سمت گروه بزرگی از مخاطبان هدف هدایت شده باشد یا توسط طیف وسیعی از آنها مورداستفاده قرار گیرد.

جریان اصلی می‌تواند توسط جامعه، خرده‌فرهنگ‌ها و رسانه‌ها شکل بگیرد.

جریان اصلی همچنین می‌تواند شامل یک کالا، یک فرهنگ، یک سنت و یا یک عقیده باشد.

در عرصه هنر، به‌ویژه در موسیقی، واژه Mainstream معنا و کاربرد وسیعی دارد.

جریان اصلی در کسب و کار و تجارت

شرکت‌هایی که حضور گسترده‌ای در بازارهای مختلف دارند و به طیف وسیعی از مشتریان دسترسی دارند، شرکت‌های جریان اصلی هستند؛ مایکروسافت، پپسی، یونیلور، آمازون و … نمونه‌های خوبی از این شرکت‌ها یا بازیگران جریان اصلی هستند.

ویژگی شرکت‌های در اختیار دارنده جریان اصلی

برای یک سازمان، ایجاد یک جریان اصلی بسیار دشوار است. مگر این که سازمان، سرمایه و تخصص کافی در همان زمینه یا صنعت خاص را در اختیار داشته باشد. اکثر استارتاپ‌ها تمایلی برای تبدیل‌شدن به یک شرکت جریان اصلی را ندارند و بیشتر در نظر دارند که به طیف خاصی از مشتریان خدمت کنند. یکی از دلایل فراگیر نشدن شرکت‌های جریان اصلی، نداشتن منابع و تخصص کافی برای ارائه خدمات به مشتریان متنوع است. علاوه بر این، یک شرکت زمانی وارد بازار جریان اصلی می‌شود که ثابت کرده باشد، می‌تواند ارزش‌افزوده‌ای ایجاد کند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  مالکیت فکری چیست؟

موفقیت در بازار مستلزم این است که کسب‌وکار توانسته باشد حداقل بخشی از نیازهای مشتریان را برآورده کند. اگر این امر محقق شود، احتمال موفقیت کسب‌وکار بسیار بیشتر خواهد بود.

انواع و مراحل Mainstream

جریان اصلی می‌تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

۱. محصولی مانند خودرو یا نوشابه
۲. خدمات
۳. تحصیلات
۴. تکنولوژی خاص یا بستر تکنولوژیکی مانند اینترنت و متاورس

جریان اصلی نیز مانند هر نوع محصول یا خدمتی، دارای دوران تولد، رشد، بلوغ و مرگ است.

در این مقاله آموزشی در مورد جریان اصلی در کسب و کار توضیحاتی را مطرح کردیم. با تشکر از مطالعه شما.

منابع

۱. معنی و تعریف جریان اصلی – ترجمه از انگلیسی (با اقتباس)

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

آکادمی همکار golearnwork.com در زمینه کارآفرینی ، منتورینگ کسب و کار و مباحث مربوط به ایده‌یابی و تفکر خلاقانه ، بیزینس پلن و طرح توجیهی با تمرکز روی صادرات و تولید منتهی به صادرات.

مطالب مرتبط
استارتاپ چابک چیست 1 دقیقه

استارتاپ چابک چیست؟

گروه تجاری و کارآفرینی پرداس

استارتاپ چابک چیست؟ آیا استارتاپ چابک تنها راه پیش رو برای یک استارتاپ با رشد سریع است؟ در این مقاله در این باره بحث خواهیم کرد. حتما بخوانید: استارتاپ چیست؟ و انواع استارتاپ. مطالعه این مقاله در مورد بازاریابی رشد نیز پیش‌نیاز خوبی برای درک مفاهیم این درس ایجاد می‌کند. مطالعه‌ای توسط Shikha Ghosh، مدرس […]

1 دقیقه

تفاوت دریاچه داده و انبار داده چیست؟

سهراب محمدی

تفاوت دریاچه داده و انبار داده چیست؟ در این مقاله می‌خواهیم درباره این تفاوت صحبت کنیم و آن را برای شما توضیح دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. تفاوت اصلی بین دریاچه داده و انباره داده در پشتیبانی آن‌ها از انواع داده‌ها و رویکرد آنها به طرح‌واره داده است. در یک انبار داده […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان