1

مقدمات ریاضی برای یادگیری هوش مصنوعی

مقدمات ریاضی برای یادگیری هوش مصنوعی چیست؟ در این مقاله آموزشی کوتاه، به اختصار نگاهی به این مقدمات می‌اندازیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

برخی از مهم‌ترین دانش‌های ریاضی برای یادگیری هوش مصنوعی عبارتند از:

جبر خطی

نشان‌دهنده حرکت دیتا و روابط خطی بین آن‌هاست. شما می‌توانید جریان‌های موجود در دیتاها به اضافه تاثیر هر متغیر بر متغیر دیگری را بررسی کنید و ضریب همبستگی میان متغییر ها را محاسبه کنید.

ماتریس

عموما ویژگی‌ها برای توصیف یک پدیده چند بعدی هستند پس برای محاسبات روی آن‌ها نیاز به دانستن ماتریس و قواعد آن‌ها داریم.

احتمالات

بعضی از دیتاها وجود دارند که لیبل ندارند و ما بر اساس توزیع و احتمال وقوع آنها قصد بررسی خروجی و پیش‌بینی یک مدل را داریم. در این مواقع، علم احتمال به ما کمک می‌کند.

بهینه‌سازی

در مبحث بهینه‌سازی، ما قصد داریم که با کمترین هزینه ، به بهترین خروجی برسیم. و در واقع الگوریتم‌های متاثر از متد سیمپلکس را پیاده سازی بکنیم.

آمار

روندهای آماری و متغییرهای گسسته و پیوسته آماری همواره جزو جدانشدنی توصیف داده‌ها و بررسی روابط پنهان بین ان‌ها می‌باشد.

به طور کلی قدم اول برای ورود به دنیای علم داده یادگیری پیش نیازهای آن می‌باشد از جمله ریاضیات پایه که در بالا بیان شد.

در این مقاله درباره مقدمات ریاضی برای یادگیری هوش مصنوعی توضیح دادیم. برای یادگیری بهتر این موارد مطالب سایت را با دقت بررسی کنید. با تشکر از همراهی شما.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  مقیاس پذیری در داده کاوی چیست؟

سهراب محمدی

مهندس سهراب محمدی هستم، دانش آموخته کامپیوتر از دانشگاه خوارزمی تهران؛ رتبه ۹۲۸ کنکور سراسری؛ متخصص ماشین لرنینگ و علم داده؛ انجام دهنده پروژه های صنعتی دانشگاهی معتبر ؛ و سابقه فعالیت به عنوان مسئول آنالیز دیتا و تنظیم الگوریتم دارم.

مطالب مرتبط
1
1 دقیقه

پایگاه داده چیست؟

سهراب محمدی

پایگاه داده چیست؟ در این نوشتار می‌خواهیم پایگاه داده را تعریف کرده و به برخی از خصوصیات آن اشاره کنیم. با ما همراه باشید. بیشتر بخوانید: داده کاوی چیست؟ مقدمه پایگاه داده مجموعه‌ای سازمان‌یافته از داده‌ها و یا اطلاعات ساختاریافته است که معمولاً به صورت الکترونیکی در یک سامانه کامپیوتری ذخیره می‌شوند. یک پایگاه داده […]

انواع الگوریتم های رمزنگاری 1 دقیقه

انواع الگوریتم های رمزنگاری چیست؟

golearnwork

انواع الگوریتم های رمزنگاری چیست؟ در این مقاله قصد داریم آن‌ها را معرفی و بررسی کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید. انواع الگوریتم های رمزنگاری برای تأمین امنیت داده‌ها ساخته و توسعه داده شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که داده‌های منتقل شده بین طرف‌های یک ارتباط، محرمانه باقی می‌مانند و افشا نمی‌شوند. یعنی توسط […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان