1

بردکرامب در سئو چیست؟ در این مقاله قصد داریم به ابزاری به نام بردکرامب و ارتباط آن با بهینه‌سازی موتور جستجو بپردازیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سئو تکنیکال چیست؟

بردکرامب در سئو چیست؟

بردکرامب یا Breadcrumbs یک ابزار کمک ناوبری است که به کاربران کمک می‌کند موقعیت فعلی خود را در یک سایت درک کنند. بردکرامب شامل یک سری لینک است که مسیر صفحه اصلی به صفحه فعلی را نشان می‌دهد. بردکرامب برای تجربه کاربری ضروری است و هم‌چنین می‌تواند بر بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) تأثیر بگذارد. در این مقاله، ما در مورد اهمیت بردکرامب در سئو و چگونگی بهبود رتبه وب‌سایت صحبت خواهیم کرد.

اهمیت بردکرامب در سئو

بردکرامب برای سئو مهم است زیرا اطلاعات زمینه‌ای از ساختار یک وب سایت را در اختیار موتورهای جستجو قرار می‌دهد. موتورهای جستجو برای درک سلسله مراتب صفحات در یک وب‌سایت و چگونگی ارتباط آن‌ها با یکدیگر از بردکرامب استفاده می‌کنند. این اطلاعات به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا صفحات را با دقت بیشتری ایندکس کنند، که نتیجه آن می‌تواند کسب رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو باشد.

بردکرامب هم‌چنین به کاربران کمک می‌کند تا راحت‌تر در یک وب‌سایت گردش کنند، که این امر می‌تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد. وقتی کاربران می‌توانند به راحتی در یک وب‌سایت پیمایش کنند، احتمال بیشتری دارد که مدت بیشتری بمانند و با محتوا تعامل کنند. این افزایش تعامل می‌تواند منجر به کاهش نرخ پرش و نرخ تبدیل بالاتر، دو عامل مهم برای سئو شود.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  مفهوم سیستم توصیه‌گر چیست؟

انواع بردکرامب

سه نوع بردکرامب وجود دارد: سلسله مراتبی، مبتنی بر ویژگی و مبتنی بر تاریخچه.

۱. بردکرامب سلسله مراتبی: مسیر صفحه اصلی به صفحه فعلی را با استفاده از دسته‌ها یا زیرمجموعه‌های درون خود وب‌سایت نشان می‌دهد. به عنوان مثال، اگر در یک صفحه محصول برای کفش بودید، بردکرامب سلسله مراتبی ممکن است به این صورت باشد: صفحه اصلی > کفش مردانه > کفش دویدن > کفش دویدن نایک.

۲. بردکرامب مبتنی بر ویژگی: مسیر را بر اساس ویژگی‌هایی مانند قیمت یا رنگ نمایش می‌دهند. برای مثال، اگر در صفحه محصولی برای کفش‌های قرمز با قیمت 50 دلار بودید، پودر بردکرامب بر ویژگی ممکن است به این صورت باشد: صفحه اصلی > کفش > کفش قرمز > کفش 50 دلار.

۳. بردکرامب مبتنی بر تاریخچه: مسیر را بر اساس صفحات قبلی بازدیدشده توسط کاربر نمایش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر پس از بازدید از چندین صفحه مرتبط با کفش دیگر در یک صفحه محصول کفش بودید، بردکرامب مبتنی بر تاریخچه ممکن است به این صورت باشد: صفحه اصلی > کفش > کفش دویدن > کفش دویدن نایک.

بهترین روش‌ها برای بردکرامب در سئو

برای به دست آوردن حداکثر استفاده از بردکرامب برای سئو، بهتر است که راهنمای فانوس دریایی گوگل، بخش بهترین شیوه‌ها را دنبال کنید. در این زمینه نکاتی وجود دارد:

1. در صورت امکان از بردکرامب سلسله مراتبی استفاده کنید. آن‌ها بیشترین اطلاعات را در اختیار موتورهای جستجو و کاربران قرار می‌دهند.

2. مطمئن شوید که بردکرامب شما به راحتی قابل خواندن و درک شدن از سوی کاربران است. از زبانی واضح و مختصر استفاده کنید که مسیر از صفحه اصلی تا صفحه فعلی را به دقت توصیف کند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  تفاوت بین بازاریابی محتوا و سئو

3. از نشانه‌گذاری طرح‌واره برای کمک به موتورهای جستجو برای درک بردکرامب خود استفاده کنید. نشانه‌گذاری طرح‌واره نوعی کد است که اطلاعات اضافی در مورد محتوای یک وب‌سایت را در اختیار موتورهای جستجو قرار می‌دهد.

4. بردکرامب خود را در یک مکان برجسته در وب سایت خود، مانند بالای صفحه یا در هدر قرار دهید.

جمع‌بندی

بردکرامب یک کمک ناوبری مهم است که می تواند تجربه کاربر و SEO را بهبود بخشد. بردکرامب با ارائه اطلاعات به موتورهای جستجو از ساختار یک وب‌سایت، می‌تواند منجر به کسب رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجو شود. پیروی از بهترین روش‌ها برای بردکرامب می تواند به شما کمک کند از این ابزار ارزشمند سئو نهایت استفاده را ببرید.

در این مقاله درباره این که بردکرامب در سئو چیست، مباحثی را مطرح کردیم. با تشکر از مطالعه شما.

منابع

۱. ژورنال سئو – ترجمه از انگلیسی

آژانس معاملات هوشمند

آژانس معاملات هوشمند آکادمی آموزشی همکار golearnwork.com در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی محتوا ،بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو (سئو) ، بازاریابی تأثیرگذار ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ، داده کاوی آماری و ... .

مطالب مرتبط
1
1 دقیقه

تفاوت بازاریابی و تبلیغات چیست؟

آژانس معاملات هوشمند

تفاوت بازاریابی و تبلیغات چیست؟ در این مقاله قصد داریم ضمن تعریف دو مفهوم بازاریابی و تبلیغات و فعالیت‌های این دو را نیز مقایسه کرده و شرح دهیم با ما همراه باشید. مفهوم بازاریابی و تبلیغات معمولاً با اندکی تسامح به جای هم به کار می‌رود اما اگر دقیق‌تر به موضوع نگاه کنیم این دو […]

فناوری دفتر کل توزیع شده 1 دقیقه

فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) چیست؟

golearnwork

فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) چیست؟ در این مقاله قصد داریم تکنولوژی مهمی که بلاک چین بر آن بنا شده را توضیح دهیم. با ما همراه باشید. بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟ فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) به زیرساخت‌های فناوری و پروتکل‌هایی اشاره دارد که دسترسی، اعتبارسنجی و به‌روز‌رسانی هم‌زمان رکوردها را به […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان