مقایسه یادگیری عمیق و یادگیری ماشین

مقایسه یادگیری عمیق و یادگیری ماشین؛ در این مقاله سعی می‌کنیم تمایز میان این دو مفهوم مهم در هوش مصنوعی را درک کنیم. پس با ما همراه باشید.

تفاوت یادگیری عمیق و یادگیری ماشین

یادگیری عمیق زیرمجموعه‌ای از یادگیری ماشین است که با نحوه حل مسئله از آن متمایز می‌شود.

یادگیری ماشین نیاز به یک متخصص در این زمینه را دارد تا بیشترین ویژگی‌های کاربردی از هر مفهوم را با ساختار لایه‌ای خود شناسایی کند. از سوی دیگر ، یادگیری عمیق عملکرد را عمیقا درک می‌کند ، بنابراین تا حدودی رافع نیاز به متخصص است. این امر باعث می‌شود الگوریتم‌های یادگیری عمیق بسیار طولانی‌تر از الگوریتم‌های یادگیری ماشین آموزش ببینند ، که از چند ثانیه تا چند ساعت طول می‌کشد.

با این حال ، در موقع اجرا همه چیز برعکس هنگام آزمایش است. الگوریتم‌های یادگیری عمیق نسبت به الگوریتم‌های یادگیری ماشین که زمان آزمایش آن‌ها با اندازه داده‌ها افزایش می‌یابد ، زمان بسیار کمتری برای اجرای آزمون‌ها نیاز خواهد داشت.

به علاوه ، یادگیری ماشین همانند یادگیری عمیق به ماشین‌های گران قیمت و GPU های با کارایی بالا نیاز ندارد.

در نهایت ، بسیاری از دانشمندان داده‌ها ، یادگیری ماشین سنتی را بر اساس یادگیری عمیق به دلیل قدرت تفسیر برتر یا توانایی آن‌ها در درک راه حل ها انتخاب می‌کنند.

الگوریتم‌های یادگیری ماشین نیز وقتی داده‌ها کوچک هستند ترجیح داده می‌شوند.

مواردی که یادگیری عمیق ترجیح داده می‌شود شامل مواردی است که مقدار زیادی داده وجود دارد ، عدم درک حوزه برای درون‌نگری ویژگی‌ها یا مسائل پیچیده مانند تشخیص گفتار و NLP.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  ابزارهای هوش مصنوعی برای بازاریابی به کمک تجزیه و تحلیل

در این مقاله آموزشی یک مقایسه یادگیری عمیق و یادگیری ماشین انجام شد. با تشکر از مطالعه شما.

منابع مورد استفاده

۱. تفاوت یادگیری ماشین و یادگیری عمیق چیست؟ – ترجمه از انگلیسی

مطالب مرتبط
تفاوت داده های سخت و نرم چیست؟ 1 دقیقه

تفاوت داده های سخت و نرم چیست؟

golearnwork

تفاوت داده های سخت و نرم چیست؟ در این مقاله آموزشی قصد داریم ضمن تعریف مفهوم آن‌ها تفاوت این دو گزینه را توضیح دهیم. آیا تا به حال فکر کرده‌اید: امروز کدام مسیر برگشت سریع‌ترین خواهد بود؟ با وجود برنامه‌های نوآورانه‌ای مانند Waze، و تجربیاتی که از آن کسب کرده‌ایم، می‌دانیم که کوتاه‌ترین مسیر از […]

خرید زمین در متاورس 1 دقیقه

خرید زمین در متاورس

golearnwork

خرید زمین در متاورس چگونه انجام می‌شود؟ در این مقاله ضمن ادامه مباحث خود در زمینه متاورس، به این مسئله نیز خواهیم پرداخت. مقاله اصلی: متاورس چیست؟ املاک و مستغلات در متاورس اکنون یکی از جذاب‌ترین املاکی است که مردم می‌توانند بخرند، و طبق گزارش‌ها، فروش زمین مجازی در سال 2021 به 500 میلیون دلار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان