تفاوت بازاریابی درونگرا و برونگرا چیست؟

تفاوت بازاریابی درونگرا و برونگرا چیست؟ در این مقاله راجع به بازاریابی درونگرا و انواع آن و تفاوت آن با گونه برونگرا توضیح داده و مطالبی را شرح می‌دهیم. با ما در این آموزش همراه باشید.

بازاریابی درونگرا در برابر بازاریابی برونگرا قرار می‌گیرد و تفاوت آن ها در نوع و شیوه‌های تعامل با مشتری است. بازاریابی برونگرا انواع شیوه‌های رایج و مرسوم در بازاریابی سنتی را شامل می‌شود که در آن فرد بازاریاب یا تبلیغ کننده ، به سراغ مشتریان بالقوه می‌رود و محصول و خدمات را به او معرفی می‌کند.

اما در بازاریابی درونگرا این موضوع برعکس است. در بازاریابی درونگرا بازاریاب به سراغ مشتری نمی‌رود بلکه سعی می‌کند با تولید یک محتوای جذاب ، مشتری را به سمت خود بکشاند. اینکار طبیعتاً وجهه بهتر و فعالیت میدانی کمتری لازم دارد.

تعریف بازاریابی درونگرا و برونگرا

بازاریابی درونگرا ابتدا در بازاریابی سنتی ایجاد شد. به این صورت که با ایجاد بروشور ، کاتالوگ و یا حتی تبلیغات میدانی مانند استفاده از بیلبوردها مشتری با محصول آشنا می‌شد و برای خرید آن در صورت تمایل اقدام به تماس با شرکت می‌کرد. این‌ها همه محتوا بودند.

امروزه با بستر و پلتفرمی که دیجیتال مارکتینگ به وجود آورده این کار بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد. موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی دقیقا همان نقش کاتالوگ یا بیلبورد را در بازاریابی درونگرا ایفا می‌کنند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  شاخص کلیدی عملکرد KPI چیست؟

مشتری از طریق موتور جستجو ، ایمیل ، شبکه‌های اجتماعی ، افیلیت پروگرام و غیره با محصولات و خدمات شما آشنا شده و اقدام به برقراری ارتباط با شما از همان کانال سپس وارد سایت شده و محصول و خدمت ‌ورد نظر را خریداری می‌نماید.

مشتری در چه صورت اقدام به برقراری تماس با شما و خرید از شما می‌کند؟

جواب این سوال بسیار واضح است! زمانی که محتوای شما نیاز به خصوصی را برای او برطرف کرده و یا برای وی ارزش افزوده ایجاد کند.

در اصل این محرک نیاز است که او را به سمت شما می‌کشاند. او با جستجوی نیاز خود در موتور جستجو ، شبکه اجتماعی و سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال به شما و سایت‌تان برخورد کرده و از طریق لینک ارجاعی سایت شما وارد می‌شود و پس از بررسی و در صورت جذب شدن ، اقدام به خرید می‌نماید.

تفاوت بازاریابی درونگرا و برونگرا

همان‌طور که گفته شد تفاوت اصلی در نحوه ارتباط با مشتری است.

۱. در بازاریابی برونگرا بازاریاب به سراغ مشتری می‌رود اما در بازاریابی درونگرا سعی می‌کند مشتری را به سمت خود جذب کند. این جذب به وسیله شناخت نیازهای جامعه مخاطبان و رفع آنها صورت می‌گیرد.

۲. بازاریابی درونگرا بازدهی کندتری دارد زیرا نیازمند آن است که زیرساخت‌های متعددی برای آن ساخته شود. اما در صورت بازدهی سود بسیار زیادی را نصیب کمپین می‌کند.

۳. بازاریابی درونگرا نسبت به برونگرا به فعالیت‌های میدانی کمتری نیاز دارد.

۴. بازاریابی درونگرا نسبت به برونگرا به پرداخت هزینه کمتری نیازمند است.

۵. مهم‌ترین نکته در این تفاوت‌های دو گونه این است که بازاریابی برونگرا تبلیغات محور اما بازاریابی درونگرا محتوا محور است. محتوا است که سبب جذب مخاطب می‌شود و مخاطب بر اساس درک خود از نیازش ، محتوا را انتخاب می‌کند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  داده بزرگ چیست؟

بازاریابی درونگرا به چه استراتژی‌هایی نیاز دارد؟

ده استراتژی مورد نیاز بازاریابی درونگرا می‌توانند چنین باشند:

۱. تعیین بازار هدف و جامعه مخاطبان
۲. شناخت نیازهای مخاطبان
۳. آنالیز رقبا
۴. برنامه‌ریزی محتوایی و تدوین استراتژی تولید محتوا
۵. تدوین تقویم تولید محتوا
۶. تولید محتوا بر اساس نیازهای مخاطبان (در بخش ۲).
۷. انتشار محتوا در کانال‌های مناسب
۸. بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو
۹. استفاده از ابزارهای مختلف دیجیتال مارکتینگ ، مانند سوشال مدیا مارکتینگ ، افیلیت مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ و … و پروموت کردن آن‌ها.
۱۰. ارزیابی عملکرد محتوا

مهارت‌های مورد نیاز در بازاریابی درونگرا

۱‌. تولید محتوا

۲. بازاریابی محتوا

۳. بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو (سئو)

۴. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

۵. توانایی ساخت کمپین تبلیغاتی و پروموت کردن آن

۶. استفاده از انواع تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال

۷. آنالیز و تحلیل

۸. رعایت اصول جذابیت

در این مقاله آموزشی در مورد تفاوت بازاریابی درونگرا و برونگرا توضیح داده و انواع روش‌های بازاریابی درونگرا و مهارتهای مورد نیاز آن را توضیح دادیم. لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع مورد استفاده

۱. اهمیت استفاده از بازاریابی درونگرا

آژانس معاملات هوشمند

آژانس معاملات هوشمند آکادمی آموزشی همکار golearnwork.com در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی محتوا ،بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو (سئو) ، بازاریابی تأثیرگذار ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ، داده کاوی آماری و ... .

مطالب مرتبط
1 دقیقه

لید جنریشن چیست؟

آژانس معاملات هوشمند

لید جنریشن چیست؟ در این مقاله لید جنریشن یا فرآیند تولید و ایجاد سرنخ را توضیح داده و انواع روشهای آن را شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید. لید جنریشن یا جمع‌آوری سرنخ ، فرآیند به وجود آوردن علاقه مصرف کننده به یک محصول یا خدمت با هدف تبدیل این علاقه به اقدام برای […]

آنالیز سایت توسط گوگل 1 دقیقه

آنالیز سایت توسط گوگل

آژانس معاملات هوشمند

آنالیز سایت توسط گوگل چگونه انجام می‌شود؟ گوگل چه ابزارهایی برای آنالیز و بهبود سئو سایت دارد؟ در این نوشتار بر آنیم این موارد را بررسی کنیم. گوگل ابزارهای بسیار عالی برای آنالیز سئو سایت دارد. این ابزارها از آن جهت اهمیت و اعتبار دارند که گوگل خودش یک موتور جستجو است. و با توجه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان