نقشه سفر مشتری چیست؟ در این آموزش کوتاه برآنیم که نقشه سفر مشتری را به صورت خیلی جامع و اجمالی توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

تعریف نقشه سفر مشتری

نقشه سفر مشتری یا سفر کاربر شامل مسیر مراحل و تعاملاتی است که مشتری با یک تجارت ، محصول یا خدمات طی می‌کند.

تعریف مشتری به عنوان ذینفع

در این مورد ، مشتری را می‌توان با تعریفی گسترده‌تر به عنوان ذینفعان تفسیر کرده و تعمیم داد. نقشه‌های سفر آن‌ها را هم می‌توان ترسیم کرد و نیز تجربیات آن‌ها را می‌توان برنامه‌ریزی ، اندازه‌گیری و مدیریت کرد.

سفرها به مراحل فرعی تقسیم می‌شوند و نقشه‌های سفر را می‌توان به عنوان سفرهای کامل (از آغاز تا پایان) و یا مجموعه‌ای از بخش‌های جداگانه نشان داد.

نکته مهم: نقشه سفر مشتری در قیف فروش و بازاریابی صورت می‌گیرد. در طی این مراحل ، مشتری بالقوه یعنی پراسپکت و سرنخ ، به مشتری وفادار و طرفدار تبدیل می‌گردد.

سفرهای مشتریان از نظر مدت و میزان متفاوت است.

یک سفر مشتری نشان دهنده تمام تعاملات بین مشتری و برند است که مشتری با درک ، بررسی ، خرید ، استفاده از آن ، وفادار شدن به آن و طرفداری از آن به معنی می‌کند.

مراحل سفر مشتری

۵ مرحله مهم سفر مشتری عبارتند از:

آگاهی از برند

در این مرحله کاربر پس از شناسایی نیازها به جستجوی راه حل برای این نیاز اقدام می‌کند. در این حین ، از محصول و خدمات برند آگاه خواهد شد.

این مطلب را نیز حتما بخوانید:  شخصی سازی چیست و چگونه از آن در بازاریابی استفاده کنیم؟

جذب

در این مرحله ، مشتری تلاش می‌کند محصول یا خدمت برند را خریداری کند.

پذیرش

در این مرحله ، مشتری با پاسخگویی و اجرای یک فراخوان عمل ، محصول یا خدمت برند را خریده و برای خود و آن برند تولید ارزش می‌کند.

وفاداری

در این مرحله ، مشتری با استفاده منظم و افزایش ارزش به دست آمده برای محصولات و خدمات برند ، به مرور زمان وفادار می‌شود. استفاده از این محصول یا خدمات به علاقه‌مندی اصلی او تبدیل می‌شود تا جایی که نمی‌تواند بدون محصول یا خدمت مورد نظر جهان را تصور کند! از دست دادن محصول یا خدمات برند برای او دردناک خواهد بود.

طرفداری

سرانجام ، در این مرحله ، مشتری یک طرفدار و حامی برند می‌شود و مشاغل ، محصول یا خدمات را به دیگران معرفی و پیشنهاد می‌دهد. همچنین می‌تواند شامل ایجاد و به اشتراک‌گذاری محتوای شرکت ، کمک به دیگر کاربران در انجمن‌های راهنما و به اشتراک گذاری تجربیات مثبت آنها در انجمن‌های عمومی باشد. (مشتری به یک رسانه کسب شده برای برند تبدیل می‌شود.)

این بود چکیده و خلاصه نقشه سفر مشتری. از این که با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع

۱. تعریف سفر مشتری – ترجمه از انگلیسی

آژانس معاملات هوشمند

آژانس معاملات هوشمند آکادمی آموزشی همکار golearnwork.com در حوزه دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی محتوا ،بهینه سازی محتوا برای موتور جستجو (سئو) ، بازاریابی تأثیرگذار ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ، داده کاوی آماری و ... .

مطالب مرتبط
1 دقیقه

۶ نکته برای بازاریابی موفق همه کاناله

آژانس معاملات هوشمند

۶ نکته برای بازاریابی موفق همه کاناله چیست؟ در این مقاله این نکات را با هم بررسی و تشریح می‌کنیم با ما همراه باشید. مقاله اصلی: بازاریابی همه‌ کاناله چیست؟ ۱. مشتریان خود را به درستی بشناسید برای داشتن یک استراتژی موفق omnichannel ، برای درک مخاطبان خود وقت بگذارید تا بتوانید با مشتریان خود […]

1 دقیقه

همه چیز درباره اینفلوئنسر مارکتینگ

آژانس معاملات هوشمند

کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟ ارتباط آن با دیجیتال مارکتینگ و برندسازی چیست؟ چگونه از اینفلوئنسرها برای رشد برندمان استفاده کنیم؟ اگر دیجیتال مارکتینگ را به دو بخش انسان محور و هوش مصنوعی تقسیم کنیم ، قطعا اینفلوئنسر مارکتینگ بخش اصلی انسان محور آن خواهد بود. اینفلوئنسر مارکتینگ در ارتباط و انطباق […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Subtotal 0 تومان